Martin Jan Stránský: Pozor, IQ dětí se snižuje. A mohou za to sociální sítě

https://radiozurnal.rozhlas.cz/pozor-iq-deti-se-snizuje-a-mohou-za-socialni-site-varuje-odbornik-na-lidsky-7952673

Lachtana vycvičíte pomocí ryby, člověka prý pomocí lajku na sociální síti. „Jsme mnohem zmapovatelnější, než si myslíme,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou neurolog a odborník na lidský mozek Martin Jan Stránský.

Zrušení ošetřovného pro rodiče v mateřské škole je šikana

https://zeleny.blog.respekt.cz/osetrovne-aneb-sikana-rodicu-z-materskych-skol/

Roušky ve školce ne

https://zeleny.blog.respekt.cz/pane-plago-jste-chlap-nebo-pilat-krizujici-materske-skoly/

Názor proti střídavé péči

Pedagog Herman: Jsem proti střídavé péči, do deseti let dejte děti mámě. Zažíváme krizi otcovství

Když se zeptáte dnešních mužů, co chtějí dělat, tak oni se chtějí bavit. To alespoň tvrdí o generaci mladých můžu Marek Herman. Vysokoškolský pedagog, kouč osobního rozvoji a spisovatel, který byl hostem pořadu Prostor X. Marek Herman říká, že problémem dnešních mužů je, že nejsou vystaveni tlaku, nemusejí ničemu odolávat, nemají tvrdý život. Nemají žádné požadavky, ale také i to, že není vojna.  Ženy začaly před sto padesáti lety rozvíjet svoji mužskou část. „Ženy zkracují sukně, zkracují vlasy a začínají se starat o rodinu, muži odešli do války. Proto máme dnes ženy, které jsou úspěšné, jsou velmi přísné a náročné k sobě, ale také k partnerovi. A ten jim nestíhá,“ říká Herman.

Roztěkané děti

Školky se potýkají s generací roztěkaných dětí

Dětská moudra

Dětská moudra