Jak to u nás chodí

Základní informace o provozu v MŠ Gagarinova

1. Informace o mateřské škole

Většinu důležitých informací najdete na internetových stránkách školy www.msgagarinova.cz. Najdete zde například:

• Školní řád
  • Školní vzdělávací program
  • Čísla účtů na placení veškerých plateb
  • Aktuální informace o dění školky
  • Kontaktní údaje

2. Kontaktní údaje

3. Provozní doba mateřské školy – příchody a odchody

• 7:00 – 17:00
  • všichni chodíme do školky rádi a včas (učitelé, rodiče s dětmi)
  • scházíme se od 7:00 hod. do 8:30 hod. podle rozpisu ve třídách
  • po obědě jdeme domů od 12:30 hod. do 13:00 hod.
  • po odpočinku odcházíme od 15:00 hod. do 17:00 hod.

4. Omlouvání nepřítomnosti dítěte

• nepřítomnost omlouvejte včas přes systém LYFLE  (do tohoto informačního a omlouvacího systému dostanete přístupové údaje při přijetí do MŠ Gagarinova)
  • můžete přijít i později (např. lékař, případně zaspaní), ale toto je také nutné nahlásit učitelce nejpozději do 8:15 přes LYFLE nebo akutně na pevný telefon školky 220 920 522

5. Co už bychom měly umět?

• znát a umět říci své jméno
  • samostatně se obléci, svléci, poznat si své věci
  • najíst se lžící, větší děti i příborem
  • používat WC a hygienu s ním spojenou, vysmrkat se

6. Co s sebou do školky?

• bačkorky – pevné (ne pantofle)
  • volné oblečení na hraní do třídy (dítě se převlékne v šatně při příchodu do školky s rodiči, pak jde do třídy)
  • starší oblečení na ven – tepláky (doporučuji co nejstarší – děti se válí po zemi, hrají na písku, capají do louží …)¨
  • náhradní spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky – v šatně
  • kartáček na zuby – čistíme si zoubky vždy po obědě, čistíme si bez pasty mechanicky
  • velké balení papírových kapesníků – vždy na začátku školního roku, pak poprosíme v průběhu roku po vyčerpání zásob

7. Co do školky nebereme?

• meče, dětské pistolky, drobné hračky atd. – abychom si oblíbenou hračku nezničili nebo neztratili, hraček máme ve školce dost, abychom nezranili sebe ani kamarády (na začátku docházky si může dítě vzít oblíbeného plyšáka po dohodě s paní učitelkou)