Vážení rodiče,

opět se nám podařilo otevřít všechny třídy a můžeme fungovat téměř v plné sestavě. Ještě nám zůstávají na nemocenské jedna provozní zaměstnankyně, dvě paní asistentky a jedna paní učitelka. Děkujeme všem rodičům, kteří si mohli nechávat své děti doma. Vážíme si Vaší pomoci a spolupráce . Nyní opět  mohou chodit do školky všechny děti bez omezení. Těšíme se na Vás.

Ještě Vás rodiče prosíme, abyste přes Lyfle nebo osobně odhlásili své děti na pondělí 16.11.2020, pokud nepřijdete. Školka je otevřená, ale kvůli kuchyni nutně potřebujme vědět počty. Děkujeme

Stanislav Zelený

 

Historie situace:

Pondělí 10. 11. 2020

situace se začíná pozvolna zlepšovat, ale zdaleka není normalizovaná. Postupně mě paní učitelky a další zaměstnanci informují o výsledcích svých testů a postupném ukončování karaktény. Žel u některých nastávají komplikace (kašel, urputné bolesti hlavy, zvracení, ztráta čichu…), takže karanténa se bude prodlužovat. Opět Vás prosím, abyste, pokud můžete (maminka na mateřské, fungující prarodiče) si nechali děti doma. Pokud opravdu nemůžete, tak samozřejmě máme stále otevřeno a děti můžete přivést.

Provoz jednotlivých tříd se bude postupně najíždět (viz níže), ale stále bude oproti normálu omezen počtem pedagogů. Je velmi pravděpodobné, že se budou třídy muset spojovat na celý nebo půldenní provoz. Ale to vše budeme řešit aktuálně dle okamžité situace. Třídy Medvědů, Lišek, Motýlků a Kočiček fungují zatím normálně, pouze v některých třídách s menším počtem pedagogických pracovníků.

Třída Pejsků – otevřeme v pondělí 9. 11. 2020, bude paní učitelka a paní asistentka. Další paní asistentka mám ještě povinnou karanténu minimálně do středy 11. 11. 2020 a u druhá paní učitelka je zatím nemocná.

Třída Broučků -otevřeme v úterý 10. 11. 2020. Měly by dorazit obě paní učitelky. Zdravotní stav paní asistentky pedagoga není ideální a přetrvávají různé zdravotní nesnáze, nejedná se o pozitivu.

Pondělí 2. 11. 2020

Situace se žel vyvíjí nepříznivě. Vzhledem k pozitivnímu testu další zaměstnankyně, která byla v užším kontaktu s paní učitelkami ze třídy Broučků, musíme tuto třídu od zítřka úterý 3.11.2020. uzavřít. Všechny paní učitelky jdou do karantény. Průběžně Vás budeme informovat. Ty děti, které byly v pátek ze třídy Broučků v mateřské škole, tak musí kontaktovat svoji dětskou lékařku, která je pošle na testy. Pokud některá z paní učitelek bude pozitivní, tak budou muset na testy i ty děti, které byly dnes v pondělí 2.11.2020 ve třídě Broučků.

Vzhledem k nepříznivé situaci v naší mateřské škole –  třída Pejsků v karanténě minimálně do pátku 6.11.2020 a již 8 zaměstnanců nemocných (karanténa nebo běžná nachlazení), Vás musím poprosit, abyste, pokud můžete (maminka na mateřské, fungující prarodiče) si nechali děti doma. Pokud opravdu nemůžete, tak samozřejmě máme stále otevřeno a děti můžete přivést. Nicméně je možné, že budeme některé třídy nuceni z kapacitních důvodů spojovat.