Prosím, pokud něco potřebujete, kontaktujte mě ve dnech karantény na mobil 733 510 450 (volejte i pište). Děkuji.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se ve třídě Medvědů vyskytlo jedno dítě, které bylo testováno pozitivně na COVID-19 (tuto informaci jsem obdržel od Hygienické stanice v sobotu 16.5.2020 odpoledne) bude muset být třída Medvědů uzavřena do karantény od pondělí 18.5. do čtvrtka 28.5.2020 (karanténa je počítána zpětně od čtvrtka 14.5., kdy dítě již nebylo ve školce).

Dítě docházelo do třídy Medvědů od pondělí do středy bez příznaků jakékoliv nemoci. Rodiče dali řádně vyplněné čestné prohlášení. Byla dodržována všechna hygienická opatření (častější mytí rukou, dezinfekce, při jídle větší rozestupy, jídlo roznášeli paní učitelky, venku pití z vlastních lahviček ….). V pátek 15.5. jsem v poledních hodinách od Hygienické stanice i od rodičů byl telefonicky informován, že ono dítě je testováno na COVID-19. Dostal jsem instrukce, abych mailem informoval pouze rodiče dětí ze třídy Medvědů, že budou kontaktovány v případě potvrzené nákazy Hygienickou stanicí. Dále jsme konzultovali s kým ono dítě mohlo vejít do kontaktu. Jednalo se o dlouhodobější kontakt v řádu desítek minut až hodin, kterému byly vystaveny ostatní děti ve třídě a pedagogové ve třídě. Dítě do třídy Lišek nedocházelo, protože rodiče si jej vyzvedávali před 16 hodinou. Byl jsem poučen, že se to v tuto chvíli netýký dalších tříd ani pedagogů.

V sobotu 16.5. jsem byl Hygienickou stanici v odpoledních hodinách informován, že ono dítě je pozitivní na COVID-19, takže celá třída Medvědů musí do karantény do čtvrtka 28.5. V neděli či pondělí proběhne odběr u těchto dětí a u pedagogů ze třídy Medvědů. Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučet.  Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé  školky.

Postup byl konzultován s Hygienickou stanicí, tak aby se informace dostávaly jen těm lidem, kterých se bezprostředně v danou chvíli týkají. V pátek dostali informaci jen rodiče a pedagogové ze třídy Medvědů, protože nebyl ještě test onoho dítěte dokončen a nebylo nutné šířit poloviční informace. V sobotu, v době, kdy bylo již jasné, že je dítě pozitivní na COVID-19, došlo k dalším krokům. Postupně během soboty večera a nedělního rána byli informováni  zaměstnanci a rodiče všech dětí v mateřské škole, aby mohli infotrmaci vyhodnotit a rozhodnout se, zda své děti v pondělí pošlou do školky nebo ne. V souvislosti s opatřením karantény jsem musel řešit řadu věcí – např. shánět obnovení dezinfekce prostor třídy (celá školka byla dezinfikovaná před otevřením), odvolávat řadu akcí, které jsem měl domluvené, opakovaně komunikovat s Hygienickou stanicí, řešit desítky telefonátů a mailů.

Neděle 17.5. –  21:00

V odpoledních hodinách specializovaná firma Dezinefekční stanice provedla dezinfekci prostor třídy, toalet, šatny a vstupního schodiště. Během odpoledne a večera mě kontaktovalo 5 maminek s radostnou informací, že jejich děti mají negativní test.

Pondělí 18.5. – 9:10

Hygienická stanice mě informovala, že další z dětí bylo testováno pozitivně na COVID-19. Na základě pokynů z Hygienické stanice musíme mateřskou školu uzavřít do pátku 29.5, O těchto krocích byli rodiče neprodleně informováni mailem a přes informační systém Lyfle. Děti, které ráno přišlly do mateřské školy, bylo jich 19, si museli rodiče vyzvednout a vzít zpět domů. Následně již sama Hygienická stanice vyzve jednotlivé rodiny a zaměstnance, aby se nechali testovat.

Úterý 19.5. – 6:00

Všichni zaměstnanci a děti, které docházely minulý týden do mateřské školy, jsou v karanténě doma. U některých již proběhlo testování, jiní na ně teprve čekají. Některé další maminky mě již informavovaly, že jejich děti mají test negativní, podobně i jeden zaměstnanec má již výsledky negativní. Nyní čekáme na další výsledky.

15:30

Všichni čtyři pedagogové ze třídy Medvědů, včetně mě, jsou testování negativně. Několik dalších rodičů volalo, že jejich děti jsou také testováni negativně. Na další výsledky čekáme.

Středa 20.5. – 6:00

Během včerejšího večera přicházely další dobré zprávy o negativních testech dalších dětí. Zaměstnanci, kteří nastoupili v pondělí do karantény, dnes prodělají testy. Zatím se neobjevil nikdo další s pozitivním testem, mimo první dvě pozitivně testované děti, které byly ve vzájemném bezprostředním kontaktu.

16:10

Další rodiče hlásí, že jejich děti jsou negativní na COVID-19. Další zaměstnanci během dneška podstoupili testování, takže snad zítra již budeme znát výsledky.

Čtvrtek 21.5. – 9:00

Během včerejšího večera mi bylo oznámeno mnoha rodiči, v řádech desítek, že jejich děti jsou v testech negativní. Též již řada zaměstnanců mi volala či psala, že mají negativní testy. Takže další pozitivní případ se zatím neobjevil. Jsem opravdu moc rád.

16:00

Během celého dne další a další rodiče a zaměstnanci píší a volají, že mají negativní testy. V tuto chvíli mohu říct, že již minimálně polovina lidí, kteří byli minulý týden v mateřské škole, mají nagativní testy a další se snad postupně nahlásí.

Pátek 22.5. – 12:30

Všichni uaměstnanci již byli otestování s negativním výsledkem. U všech dětí, jejichž rodiče mě kontaktovali, je také výsledek negativní. Dovolím si odhadnout, že mě kontaktovala větší část rodičů.

Dalším krokem bude, že všichni otestovaní, kontaktují své ošetřující lékaře a v koncem příštího týdne podstoupí Rapit Test na kontrolu protilátek. Pokud vše proběhne zdárně, tak bychom chtěli v pondělí 1.6.2020 opět otevřít mateřskou školu.

Pondělí 25.5.2020 – 12:30

Po dopoledním usilovném a opakovaném telefonováním s Hygienou a obvodní lékařkou se mi podařilo zjistit následujícíc informace:

  • Na testy bychom všichni (zaměstnanci MŠ a děti z MŠ) měli jít až 15 den, což je sobota 30.5. Jelikož se o vínekdu Rapid testy nedělají, tak máme oficiálně dovoleno jít na testy již v pátek 29.5.2020. Tuto výjimku jsme dostali (zaměstnanci i děti) proto, abychom v pondělí 1.6.2020 mohli otevřít mateřskou školu.
  •  Děti mohou podstoupit pouze orientační krevní Rapid test (píchnutí do prstu), který je nejblíž ve stanu na Vítězném náměstí (kulaťák) v Dejvicích (na místě zimního kluziště). Musí jít v pátek 29.5., protože v sobotu se testy v celé Praze nedělají.
  •  Dospělí zaměstnanci MŠ musí v pátek 29.5.2020  dojet na testovací místo (např. ve Vojenské nemocnici) a znovu postoupit PCR test (výtěr z nosu). Musí jej podstoupit v pátek, aby se do soboty dozvěděli výysledky. O tomto rozhodla Hygiena Praha, která do systému dá žádanky, takže nemusíte kontaktovat svého lékaře. Údajně tak rozhodli, že se jedná o epidemiologicky významnou událost.
  •  Pokud se to vše podaří stihnout, tak v pondělí 1.6.2020 otevřeme mateřskou školu.
  •  Nicméně teprve o víkendu (asi v sobotu večer či v neděli dopoledne) závazně vyhlásím, zda se školka otevře v pondělí nebo až v úterý. Vše závisí na výsledcích testů.

—————————————————————————————————————————————————————-

Středa 27. 5. 2020 – 7:00

Mateřskou školu jsme chtěli otevřít v pondělí 1.6.2020, leč to nebude možné. Všichni zaměstnanci MŠ jdou na testy PCR (výtěr z nosu) v páetek dopoledne. A to nám Hygiena vychází vstříc, protože jinak mají být testy provedeny ž 15. den, tedy v soobotu. Nicméně výsledky testů, pevně doufám, že budou negativní, budou až během víkendu. Z těchto důvodů zaměstannci mohou ukončovat neschopenky až v pondělí 1.6.2020. Jak mi bylo sděleno obvodními lékaři (mám informace od dvou) a Hygienou Praha, tak v pondělí neschopenky sice lékaři ukončí, ale zaměstnanec může do zaměstnání nastoupit až následující den po ukončení, tedy v úterý 2. 6. 2020. Opravdu z toho nemám radost, protože to komplikuje život Vám rodičům, zaměstnancům i mně zaměstnavateli.

Proto otevření mateřské školy směřujeme na úterý 2. 6. 2020 od 7:00. A nadále by měl probíhat běžný provoz mateřské školy.Při nástupu do MŠ musíte znovu donést Čestné prohlášení (pozor je upravené oproti minulému!!!)

Čestné_prohlášení_COVID_19

Nicméně musíme objednat potraviny do kuchyně a za tímto účelem musíme znát počty dětí, které nastoupí. Prosím všechny rodiče, aby mi sdělili, zda jejich děti nastoupí do MŠ. Mohou tak učinit dvojím způsobem:

11.45

Vážení rodiče,

Přeposílám informace z Hygieny Praha k pátečnímu testování Rapid testem dětí:

„Posílám informaci pro rodiče MŠ k pátečnímu vyšetření Rapid testů u dětí na Vítězném náměstí. Provozovatel odběrového místa dal k dispozici telefonní číslo, které bude v provozu v pátek mezi 8. a 12. hodinou – 778 540 800. Na to číslo si mohou rodiče v tu dobu zavolat a případně se ptát, kolik osob již čeká na vyšetření, kdy by bylo vhodné dorazit. Prosím rodiče upozornit na to, aby se pokud možno rozvrstvili do těch 4 odběrových hodin, aby nepřijeli všichni hned na osmou, třeba budou schopni se mezi sebou domlouvat a trochu se rozvrství.“

S pozdravem MUDr. Marie Strádalová, VEDOUCÍ PROTIEPIDEMICKÉHO ODDĚLENÍ

Pátek 29. 5. 2020 – 7:00

Po několika telefonátech jsem byl poučen, děkuji za to, že již lze nastoupit od zaměstnání ten den, kdy je ukončena neschopnost. Nicméně po delším zvažování, byť to komplikuje život rodičům i nám učitelům, jsem se rozhodl nechat otevření MŠ na úterý. Hrají tam roli dva další důvody – někteřé praktičtí lékaři, jak mi sdělili někteří zaměstnanci, trvají na osobní návštěvě v ordinaci, takže by zaměstnanci mohli nastoupit do zaměstnání nejdříve během dopoledne, což problematizuje otevření školky od rána. Druhým důvodem je nutnost předobjednání potravin na přípravu svačin a oběda. To dnes v pátek nemůže paní hospodářka učinit, protože je stále v karanténě na nemocenské a zjišťujeme počty dětí, které nastoupí. Děkuji všem rodičům, kteří již nahlásili, zda jejich dítě znovu nastoupí do školky.

Děkuji a těšíme se na Vás a Vaše děti

Stanislav Zelený

 

„Nesuď nikoho, dokud neujdeš míli v jeho botách.“ — Jennifer Niven, kniha Tíha vesmíru

„Emoce je ta věc, která nás unáší. Emoce jsou nakažlivé.“ — Carl Gustav Jung švýcarský psychiatr a psychoterapeut, který založil analytickou psychologii 1875 – 1961