Vážení a milí rodiče,

velmi rádi bychom opět v průběhu měsíce května 2020 otevřeli mateřskou školu. Žel i přes opakované výzvy k MŠMT a  MZČR, aby byla dáva výjimka na nošení roušek u malých dětí a učitelek v MŠ, tak jsme nebyli vyslyšeni. Osobně velmi nesouhlasím s nařízením vlády, aby děti a učitelé v MŠ noslili roušky, ale nemohu oficiálně jít proti rozhodnutí vlády. Proto se Vám rodičům snažím naznačit, jak budeme vyžadovat úzkostné nošení roušek dětí, protože považuji za nesmyslné, aby dívě v roušce vydrželo mnoho hodin v kuse. Dále nemáme odpovědi na otázky ohledně placení „školkovného“ a zrušení „šetřovného“ těch rodičů, které své děti do MŠ nebudou chtít poslat. Proto Vás prosím o vyplnění kratičkého dotazníku, abychom věděli, zda větší část rodičů chce děti poslat do mateřské školy nebo menšina. Jde o to, abychom věděli kolik dětí máme po otevření přibližně očekávat.

https://www.survio.com/survey/d/B2Y5Z9I1M4E2T3S8S

Předem děkuji za vyplnění a vstřícnost

Mgr. Stanislav Zelený

Výsledky ke dni 4.5.2020 (odpovědělo 95 rodičů, kterým děkuji)

1. otázka – Mám zájem o znovuotevření MŠ a své dítě pošlu do MŠ:

ANO – 67    (70,5%)

NE – 27       (29,5%)

2. otázka – Zajistím a naučím samostatně a sterilně používat své dítě roušky (beru na vědomí, že paní učitelky nejsou schopny plnohodnotně a sterilně nošení zajistit):

ANO – 62    (65,3%)

NE – 33       (34,7%)

3. otázka – Uvědomuji si a souhlasím s tím, že opět začnou platit „školkovné“ i ti rodiče, kteří své děti do MŠ nepošlou (přes opakované urgenze se MŠMT nevyjádřilo, zda jim je možné platby odpustit):

ANO – 75  (78,9%)

NE – 20    (21,1%)

4. otázka – Uvědomuji si a souhlasím s tím, že pravděpodobně bude ukončeno vyplácení „ošetřovného“ i pro ty rodiče, kteří své děti do MŠ nepošlou (přes opakované urgenze se MŠMT nevyjádřilo, zda jim je možné platby odpustit):

ANO – 78 (82,1%)

NE – 17    (17,9%)